SMC CDM3BZ32-25F CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
SMC
SKU:
CDM3BZ32-25F
Current Stock:
CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
  • Up to 66 mm shorter (total length), up to 21% lighter (weight);?(compared to the CM2 series);
    Mounting Style:
    Boss-cut Basic Style
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 25 mm