SMC CDM3UZ25-125 CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
SMC
SKU:
CDM3UZ25-125
Current Stock:
CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
  • Up to 66 mm shorter (total length), up to 21% lighter (weight);?(compared to the CM2 series);
  • Female rod end available as standard;
  • With auto switch (Series CDM3: CDM3)
    Mounting Style:
    Boss-cut Rod Side Trunnion Style
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 125 mm