SMC CDNA2D50TN-75-D-M9PS CNA2 Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
CDNA2D50TN-75-D-M9PS
Current Stock:
CNA2 Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
  • Magnetic field resistant 2-color indication solid state auto switch;?D-P3DW series mountable;
  • With auto switch (Series CDNA2: CDNA2, CDNA2W)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Mounting Style:
    Double Clevis Style
    Tube Material:
    Aluminum Tube
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm
    Suffix For Cylinder:
    Without Rod Boot,Both Ends
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Suffix For Cylinder2:
    Without Rod Boot,Both Ends
    Lock Direction:
    Both Directions
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)