SMC CDQ2A25-15DMZ-M9BWVMDPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-15DMZ-M9BWVMDPC
Current Stock:
For advanced sensor arrays: this double acting, single rod, 25 mm bore, 15 mm stroke CQ2 Z actuator, M9BWVMDPC switch, proof 1.0 MPa, max 0.7 MPa, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, bracket/tapped/through-hole, non-lube, rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 15 mm
Body Option:
Rod End Male Thread
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)