SMC CDQ2A25-15DZ-M9BWVSDPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-15DZ-M9BWVSDPC
Current Stock:
For extended duty cycles: double acting, single rod, 25 mm bore, 15 mm stroke, M9BWVSDPC, proof 1.0 MPa, max 0.7 MPa, non-lube, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, bracket/tapped/through-hole, rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 15 mm
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)