SMC CDQ2A25-15DZ-M9PSBPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-15DZ-M9PSBPC
Current Stock:
For robust automated detection, use this model: double acting, single rod, 25 mm bore, 15 mm stroke, M9PSBPC sensor, proof pressure 1.0 MPa, 0.7 MPa max, rubber bumper, non-lube, all mounting possibilities, –10 to 70°C, speeds 50–500 mm/s.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 15 mm
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)