SMC CDQ2A25-20DMZ-M9BAV CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-20DMZ-M9BAV
Current Stock:
Maintain accurate detection in every cycle: double acting, single rod, 25 mm bore, 20 mm stroke, M9BAV, non-lube, proof 1.0 MPa, max 0.7 MPa, bracket/tapped/through-hole, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, cushioned by shock-resistant rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 20 mm
Body Option:
Rod End Male Thread
Auto Switch:
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)