SMC CDQ2A25-20DMZ-M9NWSBPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-20DMZ-M9NWSBPC
Current Stock:
For automated noise control: double acting, single rod, 25 mm bore, 20 mm stroke, M9NWSBPC switch, non-lube, bracket/tapped/through-hole, 50–500 mm/s, proof 1.0 MPa, max 0.7 MPa, –10 to 70°C, robust rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 20 mm
Body Option:
Rod End Male Thread
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)