SMC CDQ2A25-20DZ-M9BWSBPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-20DZ-M9BWSBPC
Current Stock:
For process automation feedback: double acting, single rod, 25 mm bore, 20 mm stroke, M9BWSBPC sensor, non-lube, bracket/tapped/through-hole, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, 1.0 MPa proof, 0.7 MPa max, quiet rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 20 mm
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)