SMC CDQ2A25-20DZ-M9PMAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-20DZ-M9PMAPC
Current Stock:
Pair advanced feedback with modular design: double acting, single rod, 25 mm bore, 20 mm stroke, M9PMAPC switch, non-lube, all mounting options, proof 1.0 MPa, 0.7 MPa max, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, resilient rubber bumper.
Built-in Magnet:
Built-in Magnet
Mounting Style:
Both Ends Tapped Style
Type:
Pneumatic
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Port Thread Type:
Rc/M Thread
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 20 mm
Dual Stroke Mark:
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke 2:
Without Cylinder Stroke 2
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch Mounting Groove:
12- 25 2 Sides/ 32- 100 4 Sides
Mounting Bolt:
None
Rod End Bracket:
None
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)