SMC CDQ2A25-25DZ-M9BVSAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-25DZ-M9BVSAPC
Current Stock:
Speed and accuracy for diagnostics: double acting, single rod, 25 mm bore, 25 mm stroke, M9BVSAPC sensor, non-lube, any mount type, 1.0 MPa proof, 0.7 MPa max, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, cushioned rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 25 mm
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)