SMC CDQ2A25-30DCZ-M9NSDPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-30DCZ-M9NSDPC
Current Stock:
Excellent diagnostics for robotics/motion control: double acting, single rod, 25 mm bore, 30 mm stroke, M9NSDPC switch, non-lube, all mounting, 1.0 MPa proof, max 0.7 MPa, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, impact-absorbing rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 30 mm
Body Option:
With Rubber Bumper
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)