SMC CDQ2A25-30DMZ-M9BWVZ CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-30DMZ-M9BWVZ
Current Stock:
Vibration-isolating feedback for busy plants: double acting, single rod, 25 mm bore, 30 mm stroke, M9BWVZ switch, non-lube, mounting bracket/tapped/through-hole, 1.0 MPa proof, 0.7 MPa max, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, impact-reducing rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 30 mm
Body Option:
Rod End Male Thread
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)