SMC CDQ2A25-30DZ-A90L CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-30DZ-A90L
Current Stock:
Precision feedback for dense assemblies: double acting, single rod, 25 mm bore, 30 mm stroke, A90L switch, non-lube, all mounting options, 1.0 MPa proof, 0.7 MPa max, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, cushioned rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 30 mm