SMC CDQ2A25-30DZ-M9BAVL CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-30DZ-M9BAVL
Current Stock:
Advanced feedback for robotics and assembly: double acting, single rod, 25 mm bore, 30 mm stroke, M9BAVL switch, non-lube, all mounts, 1.0 MPa proof, max 0.7 MPa, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, noise-dampening rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 30 mm
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch:
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)