SMC CDQ2A25-40DZ-M9NVL CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A25-40DZ-M9NVL
Current Stock:
Feedback convenience for flexible plant cycles: double acting, single rod, 25 mm bore, 40 mm stroke, M9NVL switch, non-lube, mounting versatility, proof pressure 1.0 MPa, max 0.7 MPa, 50–500 mm/s, –10 to 70°C, impact-resistant rubber bumper.
Bore Size:
Bore Size 25 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 40 mm
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)