SMC CDQ2A50-100DCMZ-M9BWVSDPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A50-100DCMZ-M9BWVSDPC
Current Stock:
Built-in Magnet:
Built-in Magnet
Mounting Style:
Both Ends Tapped Style
Type:
Pneumatic
Bore Size:
Bore Size 50 mm
Port Thread Type:
Rc/M Thread
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 100 mm
Dual Stroke Mark:
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke 2:
Without Cylinder Stroke 2
Body Option:
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Auto Switch Mounting Groove:
12- 25 2 Sides/ 32- 100 4 Sides
Mounting Bolt:
None
Rod End Bracket:
None
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)