SMC CDQ2A50-100DCZ-M9BWL compact cylinder, cq2-z
SMC
SKU:
CDQ2A50-100DCZ-M9BWL
  • No projection of auto switch
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series)
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)