SMC CDQ2A50-100DCZ-M9NWVSAPC compact cylinder, cq2-z
SMC
SKU:
CDQ2A50-100DCZ-M9NWVSAPC
  • No projection of auto switch
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series)
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)