SMC CDQ2A50-125DCZ-M9BWSBPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A50-125DCZ-M9BWSBPC
Bore Size:
Bore Size 50 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 125 mm
Action:
Double Acting
Cushion:
With Rubber Bumper
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch Mounting Groove:
4 Sides
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)