SMC CDQ2A50-150DCMZ-M9PVMAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A50-150DCMZ-M9PVMAPC
Bore Size:
Bore Size 50 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 150 mm
Action:
Double Acting
Cushion:
With Rubber Bumper
Body Option:
Rod End Male Thread
Auto Switch Mounting Groove:
4 Sides
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)