SMC CDQ2A50-150DCZ-M9PMDPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A50-150DCZ-M9PMDPC
Bore Size:
Bore Size 50 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 150 mm
Action:
Double Acting
Cushion:
With Rubber Bumper
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch Mounting Groove:
4 Sides
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)