SMC CDQ2A63-150DCZ-M9NWSAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2A63-150DCZ-M9NWSAPC
Bore Size:
Bore Size 63 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 150 mm
Action:
Double Acting
Cushion:
With Rubber Bumper
Body Option:
Standard (Rod End Female Thread)
Auto Switch Mounting Groove:
4 Sides
Auto Switch:
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)