SMC CDQ2B12-5DCZ-M9PVSAPC3 CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B12-5DCZ-M9PVSAPC3
Built-in Magnet
Mounting Style:
Through-hole (Standerd)
Type:
Pneumatic
Bore Size:
Bore Size 12 mm
Port Thread Type:
Rc/M Thread
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 5 mm
Dual Stroke Mark:
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke 2:
Without Cylinder Stroke 2
Body Option:
With Rubber Bumper
Auto Switch Mounting Groove:
12- 25 2 Sides/ 32- 100 4 Sides
Mounting Bolt:
None
Rod End Bracket:
None
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)