SMC CDQ2B20-25DCMZ-L-M9B CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B20-25DCMZ-L-M9B
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 25 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
    Mounting Bolt:
    Shipped Together
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)