SMC CDQ2B200-300DCZ-M9BVSAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B200-300DCZ-M9BVSAPC
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 200 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 300 mm
    Body Option:
    Standard (Rod End Female Thread)
    Auto Switch Mounting Groove:
    4 Sides
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)