SMC CDQ2B25-50DMZ-M9BVZ CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B25-50DMZ-M9BVZ
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Body Option:
    Rod End Male Thread
    Auto Switch Mounting Groove:
    12- 25 2 Sides/ 32- 100 4 Sides
    Mounting Bolt:
    None
    Rod End Bracket:
    None
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)