SMC CDQ2B32-10DZ-L-M9BVSDPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B32-10DZ-L-M9BVSDPC
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Body Option:
    Standard (Rod End Female Thread)
    Mounting Bolt:
    Shipped Together
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)