SMC CDQ2B32-15DCMZ-M9BASDPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B32-15DCMZ-M9BASDPC
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 15 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)