SMC CDQ2B32-30DCZ-LD-M9BASBPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B32-30DCZ-LD-M9BASBPC
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper
    Mounting Bolt:
    Shipped Together
    Rod End Bracket:
    Type A Mounting Bracket+Joint
    Auto Switch:
    Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)