SMC CDQ2B32TN-10TZ-M9PVMAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B32TN-10TZ-M9PVMAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing; CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Action:
    Single Acting, Spring Extend
    Body Option:
    Standard (Rod End Female Thread)
    Auto Switch Mounting Groove:
    12- 25 2 Sides/ 32- 50 4 Sides
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)