SMC CDQ2B40-50DCMZ-M9PWMAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B40-50DCMZ-M9PWMAPC
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)