SMC CDQ2B50-10DCZ-M9NVL CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B50-10DCZ-M9NVL
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Body Option:
    With Rubber Bumper
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)