SMC CDQ2B50-10DMZ-M9PVZ CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2B50-10DMZ-M9PVZ
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Body Option:
    Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)