SMC CDQ2D32-100DMZ-W-M9BW CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2D32-100DMZ-W-M9BW
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Body Option:
    Rod End Male Thread
    Rod End Bracket:
    Double Knuckle Joint
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)