SMC CDQ2D32-50DMZ-W-M9PLS CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2D32-50DMZ-W-M9PLS
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Rod End Bracket:
    Double Knuckle Joint
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)