SMC CDQ2D50-250DCMZ-M9PMAPC CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2D50-250DCMZ-M9PMAPC
Bore Size:
Bore Size 50 mm
Cylinder Stroke:
Standard Stroke 250 mm
Action:
Double Acting
Cushion:
With Rubber Bumper
Auto Switch Mounting Groove:
4 Sides
Auto Switch:
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)