SMC CDQ2LC20-25DZ-M9NWL CQ2 Z Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQ2LC20-25DZ-M9NWL
  • No projection of auto switch;
  • Lighter weight: Reduced by 5 to 13% (compared with the existing;?CQ2 series);
    Mounting Style:
    Compact Foot Style
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 25 mm
    Body Option:
    Standard (Rod End Female Thread)
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)