SMC CDQSB16-5D-M9BVL CQS Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQSB16-5D-M9BVL
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 5 mm
    Option:
    Standard (Rod End Female Thread)
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)