SMC CDQSD12-10DCM-M9BVL CQS Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQSD12-10DCM-M9BVL
Current Stock:
CQS Series Compact Cylinder
  • Added pivot brackets for double clevis and compact type foot brackets;
  • With auto switch (Series CDQS: CDQS, CDQSW, CDQSK, CDQSKW,CDQS S)
  • Built-in Magnet:
    Built-in Magnet
    Mounting Style:
    Double Clevis Style
    Bore Size:
    Bore Size 12 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Option:
    With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)