SMC CDQSD16-15DM-M9BV CQS Series Compact Cylinder
SMC
SKU:
CDQSD16-15DM-M9BV
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 15 mm
    Option:
    Rod End Male Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)