SMC CDU16-60D-M9BLS CU Series Free Mount Cylinder
SMC
SKU:
CDU16-60D-M9BLS
Current Stock:
CU Series Free Mount Cylinder
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 60 mm
    Stroke Adjustment Symbol:
    None
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)