SMC CDU6-10D-M9BL CU Series Free Mount Cylinder Double Acting, Single Rod
SMC
SKU:
CDU6-10D-M9BL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CU Series Free Mount Cylinder Double Acting, Single Rod
    Bore Size:
    Bore Size 6 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Stroke Adjustment Symbol:
    None
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)