SMC CDUJS20-10D-F8B CUJ Series Mini Free Mount Cylinder ?12-?20
SMC
SKU:
CDUJS20-10D-F8B
Current Stock:
CUJ Series Mini Free Mount Cylinder ?12-?20
  • With auto switch (Series CDUJ: CDUJ)
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Installation Orientation:
    Axial Mounting
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Action:
    Double Acting
    Rod End Thread:
    Rod End Female Threaded
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)