SMC CK1A50TN-150Z CK1-Z/CKG1-Z Series Clamp Cylinder Standard Auto Switch Band Mounting Style
SMC
SKU:
CK1A50TN-150Z
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CK1-Z/CKG1-Z Series Clamp Cylinder Standard Auto Switch Band Mounting Style
  • Total tube length reduced by 7 mm (for CKP1m40);
    Clevis Width:
    16.5 mm
    Bore Size:
    50 mm
    Thread Type:
    NPT1/4
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm