SMC CK1B63-50YZ CK1-Z/CKG1-Z Series Clamp Cylinder Standard Auto Switch Band Mounting Style
SMC
SKU:
CK1B63-50YZ
Current Stock:
CK1-Z/CKG1-Z Series Clamp Cylinder Standard Auto Switch Band Mounting Style
  • Total tube length reduced by 7 mm (for CKP1m40);
    Clevis Width:
    19.5 mm
    Bore Size:
    63 mm
    Thread Type:
    Rc1/4
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm