SMC
SKU:
CKG1A63TN-75Z
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
CKG1-Z/CKP1-Z Series Clamp Cylinder With Magnetic Field Resistant Auto Switch Rod Mounting Style
  • Total tube length reduced by 7 mm (for CKP1m40);
    Clevis Width:
    16.5 mm
    Bore Size:
    63 mm
    Thread Type:
    NPT1/4
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm