SMC
SKU:
CKG1C50-75YAZ
Current Stock:
CKG1-Z/CKP1-Z Series Clamp Cylinder With Magnetic Field Resistant Auto Switch Rod Mounting Style
  • Total tube length reduced by 7 mm (for CKP1m40);
    Clevis Width:
    12.5 mm
    Bore Size:
    50 mm
    Thread Type:
    Rc1/4
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm