SMC CM3G40-125 CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
SMC
SKU:
CM3G40-125
Current Stock:
CM3 Series Air Cylinder Short Type Standard
  • Up to 66 mm shorter (total length), up to 21% lighter (weight); (compared to the CM2 series);
    Mounting Style:
    Head Flange Style
    Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 125 mm