SMC CS1WFN180TF-150 CS1W Series Air Cylinder
SMC
SKU:
CS1WFN180TF-150
Current Stock:
CS1W Series Air Cylinder
  • Large bore air cylinder of the square cover, tie-rod type;
  • Built-in Magnet:
    Without Built-in Magnet
    Mounting Style:
    Rod Side Flange Style
    Tube Material:
    Aluminum Tube: Bore Size 125,140,Stroke 1000 mm Or Less
    Type:
    Non-lube
    Bore Size:
    Bore Size 180 mm
    Port Thread Type:
    G
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm